קהילה ישראלית שוויונית שוהם היא קהילה מתפללת, המאמינה בשילוב בין המסורת היהודית ובין מציאות החיים המודרנית, ובזכותו של היחיד לעצב אורח חיים יהודי על בסיס של חוויה, לימוד ומחשבה. 

הקהילה הרפורמית בשוהם הינה יוזמה של תושבי/ות שוהם אשר בקשו אלטרנטיבה רוחנית ודתית לאפשרויות הקיימות ביישוב. 

לפני כבר יותר משבע שנים החלו גישושים להקמת קהילה ונערכו תפילות בבתיהם של תושבים/ות. הקשר עם התנועה הרפורמית החל לפני שש שנים ולראשונה הונהג מניין שוויוני בשוהם לרגל יום כיפור. גם בשנה אחרי נערך מניין שכזה ואט אט יותר ויותר אנשים בשוהם בחרו באפשרות הזו.

מטבע הדברים ביסוס הקהילה בשוהם היה מורכב, אך לפני ארבע שנים החלה הקהילה לפעול באופן מסודר וקבוע.  תפילות ואירועים לכל מעגל השנה, קבלות שבת קבועות פעם בחודש, טקסי מעגל החיים (טקסי בני/ות מצווה), בית מדרש קבוע, פעילויות למען החברה, פעילויות למען שיח בין דתי, קשרים עם קהילות רפורמיות בתפוצות – הקהילה בממפיס ובניו ברונסוויק, צוות מנהיג ומתנדב יצירתי ומחויב מאוד ועוד ועוד.

עם העיניים קדימה:

אנו פועלים להמשך חיזוק הקהילה בשוהם, מייחלים לפחות מאבקים על עצם קיומנו ביישוב וכחלק מכך ממשיכים לפעול ל"בית" ראוי עבור פעילותינו הענפה. אנו נמשיך לפעול ולהעניק תחושה של "בעלות בית" על זהותם היהודית של תושבי/ות שוהם . 

מאמינים/ות בפלורליזם יהודי, סובלנות דתית, שיווין מגדרי, מעורבות אזרחית וערבות הדדית? אם כן, מקומך עמנו!

חברות בקהילה ישראלית שוויונית שוהם

חברות בקהילה מהווה תמיכה כספית ורעיונית בקהילה ובערכיה.
חברי קהילה מוזמנים.ות לקחת חלק פעיל בוועדות הקהילה, לבחור ולהיבחר לוועד המנהל של העמותה ולהיות שותפים בהובלתה.

360 ₪ חברות בקהילה למשפחה

250 ₪ למשפחות חד הוריות / גמלאים

שותפות לדרך

תשלום שותפות לדרך מהווה הצהרה שגם אתם, כמונו, רוצים להשמיע קול פלורליסטי, שיווני, חברתי וחינוכי בשוהם.

180 ₪ שותפות לדרך

אופן העברת התרומה –

–          בהמחאות לפקודת "קהילה ישראלית שוויונית שוהם"

–          העברה בנקאית עבור – קהילה ישראלית שוויונית שוהם – בנק לאומי סניף 747 מספר חשבון 3186329

בנוסף ניתן גם להרים תרומה בשמחות ואירועי מעגל החיים, או עבור הקדשת סידור תפילה, שיפור מראה בית הכנסת ועוד. כל עזרה תתקבל בברכה

רינת צפניה שוורץ

הרבה של הקהילה הרפורמית בשוהם

רינת נשואה ללירון ואימא לאריאל בן החמש. ילידת ירושלים ומתגוררת בקיבוץ נען. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בייעוץ חינוכי ותואר שני נוסף בחינוך יהודי פלורליסטי מדרש ואגדה. התיזה בתואר השני הוקדשה לתגובותיהם של נשים לעקרות במדרש.

יועצת חינוכית בבית הספר תיכון מקצועי "הזמנות שניה" לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך. מנחת קבוצות תהליך ותוכן ובתי מדרש לאוכלוסיות מגוונות. 
רינת הינה הבת השביעית למשפחת צפניה, גדלה בבית בו כל אחד פנה לזרם יהודי אחר (שלושה אחים אורתודוקסים חלקם חרדים, אח רב, אח קונסרבטיבי ואח רפורמי). התחנכה בתנועת הנוער של התנועה ליהדות מתקדמת, ניהלה את תנועת הנוער הזו וכתבה תכניות רבות של חינוך יהודי בארץ ובחו"ל – בעבר הייתה חלק משותפות תל אביב לוס אנגל'ס וממייסדי ״עמיתי דילר״. 
תוסמך השנה לרבנות בתנועה הרפורמית, חברה ב"נשות הכותל" .

החזון שלי הינו ״ יהדות בנעלי בית״  התפיסה שלי היא כי עלינו להחזיר לאנשים בישראל (גברים, נשים, בני נוער…) את תחושת ה"בעלות על הבית" על יהדותם, ולמוסס את תחושת ה"אורח " בביתם עצמם.  חשוב כי הישראלים החילונים אשר לאורך שנות המדינה הורגלו להניח לאחרים להיות אחראים על זהותם היהודית, יחדלו להתייחס אל היהדות כאל "מוזיאון", יחדלו לפחד  מה"קדושה", ושידעו כי ניתן לגעת, להרגיש וליצור בתוך ומתוך היהדות וכי זהו ביתם האמיתי ועל כן עליהם להלך בו בנוחות כהולך ב"נעלי בית". ויותר מכך, עליהם להעניק תחושה זו לילדים שלנו. ליצור להם חוויות יהודיות משמעותיות שיוויוניות וערכיות.  עלינו כיהודים לא להתרחק מהשורשינו ובכך להותיר לקיצוניים לדבר בשם היהדות, אלא דווקא להיפך – האחריות שלנו היא לבחור איזו יהדות אנחנו חיים. 

דילוג לתוכן