קהילה שיוויונית שוהם בונה בית –
הצטרפו וביחד נבנה את הבית

"למקום שליבי אוהב שם רגלי מוליכות אותי" (הלל הזקן, מסכת סוכה)

קהילה ישראלית שוויונית שוהם (ע"ר) היא בית ליהדות ישראלית, המשמיעה קול פלורליסטי ושוויוני, ומקדמת ערבות הדדית, זהות יהודית ליברלית, לימוד, אחריות חברתית וסביבתית.

אנו מקיימים קבלות שבת וחג באופן שוויוני, תפילות וטקסים הקושרים בין המסורת והחידוש, היהודי והישראלי, האישי והקהילתי. אנו מציינים טקסי חיים תוך מתן ביטוי אישי משפחתי וקהילתי, ומקיימים פרויקטים התומכים בתושבי הישוב, בחברה הישראלית ובחיים משותפים.

קהילה ישראלית שוויונית שוהם הוקמה על ידי תושבי/ות שוהם נמנית עם הקהילות הרפורמיות בישראל, פועלת החל משנת 2013 ומובלת על ידי הרבה רינת צפניה שוורץ והוועד המנהל.

על בניית הבית:

אחרי שבע שנים של נדודים, הקצתה מועצת שוהם מבנה יביל לטובת הקמת בית לקהילה ישראלית שוויונית שוהם. על מנת לממש את חזון הקהילה להקמת בית קבע אנו יוצאים במסע גיוס כספים לצורך שיפוץ המבנה והתאמתו לבית תפילה ישראלי ושוויוני, בית אשר ישמש מרכז להתחדשות יהודית, מחויב לתיקון עולם ועשייה חברתית. בית שבו נוכל לחגוג ביחד שבתות, חגים וטקסי חיים, אשר יהיה לבית קבע לקהילה.

מה שאנו עושים כאן אינו רק שיפוץ מבנה, זו הצהרה. אנו מזמינים ומזמינות אותך לקחת חלק בהגשמת החלום להקמת בית כנסת יהודי שוויוני פלורליסטי בשוהם, ולתמוך בכל סכום שנדבה לבכם כדי שנוכל לשפץ ולבנות בית קבע לקהילה למען יהדות פתוחה ושוויונית, שתהיה שם בשבילכם/ן בשביל בנכם ובתכם בכל זמן, ותקבל אתכם/ן בדיוק כמו שאתם/ן.

* כינויי התרומות הם סמליים (ולאו דווקא קונקרטים), והתרומות ישמשו כולן למגוון צרכים בהקמת בית התפילה.

* כל התורמים 500 ש"ח ומעלה – שמותיהם או הקדשה בשמם יופיעו על קיר התורמים בבית התפילה. אנא כתבו בהמשך את שמכם או את ההקדשה שתבחרו. השאירו את ההקדשה ריקה אם אתם מעדיפים ששמכם לא יפורסם.

* כל התרומות לקהילה מקנות 35% החזר מס לתורם לפי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה.

"הדיבר האחד עשר לא תשתנה, הדיבר השנים עשר השתנה תשתנה". (יהודה עמיחי)

תודה!

* אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על התרומה שלך בטוחה: מערכת הסליקה עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי

דילוג לתוכן